Teksty do przepisywania klasa 2

Pobierz

Jego najlepszym p rz ż yjacielem jest J ó u rek .2.. Ćwiczenie 6.. Do mojej młodszej siostry przyszły małe dzieci.. Zderzyło się pięciu uczniów.. Pilnuje ich dziadek.. Tekst jest w położeniu standardowym.. Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedź na pytania zaznaczając krzyżykiem właściwą odpowiedź.. W klasie dyżurni wycierają kurze z półek, podlewają róże i hiacynty, porządkują w szufladach przyrządy.. "Wycieczka do stolicy" Zbliżał się chłodny, deszczowy i ponury październik.. najlepszym sposobem na naukę szybkiego i bezwzrokowego pisania na klawiaturze jest AgileFingers!. (Sformatuj i wyrównaj poniższy tekst) (Arial 9, wyrównanie do prawej)W pustyni i w puszczy (fragment) - Henryk Sienkiewicz.Dlatego też warto posługiwać się własnymi plikami tekstowymi.. Lubię siedzieć w swoim pokoju.. Taki las wielki las, wielki że aż strach Z rudych drzew ściany ma, z rudych liści dach W lesie szmer, w lesie szum, coś tam stuka wciąż Może to dziki smok, może wielki wąż!. Jest młodziutki, ma dopiero miesiąc.. Dziewczynki huśtają się na huśtawce.. Odrabiam lekcje.. (36 KB) Pobierz.. z o.o., Warszawa 2015 dyktanda | Klasa 2 Szko a podstawowa 1 3Teksty do czytania ze zrozumieniem dla klasy 2.. Wyjechały bardzo wcześnie rano bo już o godzinie 6.00.Do druku - klasa 2 - jesień.Plik Teksty do pisania ze słuchu kl. 2 3.doc na koncie użytkownika bostrowska1 • folder Ortografia • Data dodania: 27 wrz 2011Krótkie teksty do pisania z pamięci - kl. 1-2.doc (29 KB) Dyktanda dla klas II -III.doc (42 KB) Dyktanda do przepisywania.doc (424 KB) Dyktando i test ortograficzny, kl. II, III.pdf (178 KB) Download: Krótkie teksty do pisania z pamięci - kl. 1-2.doc..

Pobierz teksty (34 kB) Pobierz teksty (wersja dla KSPNK, 36 kB)powrót.

Marta.Plik Dyktanda do przepisywania.doc na koncie użytkownika kbwp • folder Ortografia (+dykanda) • Data dodania: 18 paź 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.-----Tekst dla kl. II-Nudzę się bardzo w mojej norce, a pogoda taka piękna na dworze!-wzdycha mały wilczek z oczkami jak paciorki.. Chłopcy grają w hokej.. Pobierz.Plik DYKTANDA DO PRZEPISYWANIA.doc na koncie użytkownika jatwojehabibi • folder KLASA II • Data dodania: 18 lip 2012Na boisku wielki harmider.. Piosenki.. L ó u bi swoją szkołę, poniewa rz ż ma tam du rz ż o koleg u ó w .. Był tam mały osiołek i zjadł jej ciastko.. Pokryty jest szarą sierścią i ma niewielki jeszcze ogonek.Krótkie teksty, które można wykorzystać w nauce ortografii do przepisywania, pisania z pamięci i do pisania ze słuchu z komentowaniem dla klasy 2.. Tekst jest pisany czcionką Times New Roman, odstęp zagęszczony - 1 punkt.. Tekst - Ćwiczenie pisania - Przykładowy tekst.. Dzieci z klasy II, z jednej z łódzkiej szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę do Warszawy.. Panuje tu cisza.. Babcia upiekła ciastka z wiśniami.. Każdemu tekstowi towarzyszą ćwiczenia sprawdzające czytanie ze zrozumieniem.. Na koniec przepisz je pięknie pod spodem..

Stopniowo będziemy uzupełniali materiały w tym dziale o kolejne teksty.J.

Nie są one długie, ale są dość trudne w odbiorze - zarówno ze względu na poziom językowy, jak i gęstość druku.. Tekst jest w położeniu standardowym.. Skacze coś.Metody pracy utożsamiane z rodzajem ćwiczeń: - ćwiczenia poprawnej artykulacji; - przepisywanie: * podkreślanie wyrazów w tekście, * wypisywanie wyrazów z tekstu, * szeregowanie wg alfabetu, * układanie wyrazów, zdań z rozsypani wyrazowej, * przekształcanie wyrazów, * wyrazy pokrewne (rodzina wyrazów), * układanie zdań, tekstu z podanym materiałem ortograficznym (np. luki w tekście itp.), * przepisywanie tekstu, jako wzoru pisma; - autodyktando: * dopisywanie z pamięci .. Kasia ogląda mapę Polski.2 punkty.. Na korytarzu, obok schodów słuchać głośny huk.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Teksty są przeznaczone dla uczniów klas 2-3.. Powinieneś jeść trawę i ziarno.. Pisownia wielką literą 1.. Dziewczynka wzięła kawałek i poszła do zagrody.. Tekst jest obniżony o 3 punkty.. Po rozpakowaniu otwórz je przy pomocy programu do nauki pisania, którego używasz.. poprawnie.. giej klasy.. Tak samo postępuj z pozostałymi dwoma linijkami.. zamknij i zacznij pisać.. aUtOR: Jolanta Bredek-Morawska 2 Copyright by Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne sp.. (cel: ) praca na lekcji zadanie domowe Tekst - Ćwiczenie pisania - Przykładowy tekst.A to jeż - Fasolki..

Jeden uderzył się w twarz, a drugi w ucho.rozsypanki wyrazowe i zdania do przepisywania.doc.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt