Tekst do czytania ze zrozumieniem klasa 6

Pobierz

TEKST I Jak powstał Mars?. Maria urodziła się w rodzinie: a/ chłopskiej b/ inteligenckiej c/ robotniczej 9.. Spod śniegu wychylają się pierwsze kwiaty.4.. Kasia zabrała do szkołyI mówi , że jest gęsie Kura do niego zwraca się z nauką, Że jajka łatwo się tłuką, A ono powiada, że to bajka, Bo w wapnie trzyma się jajka.. Uważnie przeczytaj tekst, a następnie wykonaj zadania.. ZESTAW IV.. Dni stają się dłuższe i cieplejsze.. W tornistrze są:książki, zeszyty, piórnik, kredki, nożyczki.. Instrukcja dla ucznia * Przeczytaj uważnie polecenia do wszystkich zadań.. Pąki drzew i krzewów nabrzmiewają.. • Poprawność ortograficzna i gramatyczna - 1p.. Dziś poszła pierwszy raz do szkoły.. Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania: Kasia miesza z rodzicami na wsi.. Oczywiście nadaje się on także dla uczniów pracujących z innymi podręcznikami.. Test, który napiszesz ma sprawdzić, czy umiesz czytać tekst ze zrozumieniem, czy potrafisz redagować krótkie wypowiedzi, czy pamiętasz zasady ortograficzne.Reading Comprehension (Czytanie ze zrozumieniem) Rozwijaj swoje umiejętności językowe poznając jednocześnie nowe słowa i wyrażenia angielskie.. - Dobrze, to chodźmy teraz poukładać książki na półce.. Cena: 40,00 zł.KLIK- lit. g G KLIK.. Obmyślili sobie, że zrobią pyszne kanapki i sałatkę jarzynową.Czytanie ze zrozumieniem dla 6-7 latków..

Teksty do czytania ze zrozumieniem dla klasy 2.

Czytanki, teksty, opowiadania i artykuły, którym towarzyszą testy wyboru i ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tekstu i umiejętność wyszukania informacji.CZYTAMY ZE ZROZUMIENIEM.. 40 darmowych tekstów Premium: 54 tekstów.. 28 kwi 11 20:15.Różnorodne ćwiczenia na czytanie ze zrozumieniem.. 42 darmowych tekstów Premium: 162 tekstów.. Poniższa lista składa się z materiałów dla początkujących.. Jeśli uczeń otrzyma 2 punkty, zalicza poziom podstawowy.. Np. strach, przerażenie, lęk.6 1Przeczytaj rozmowę dyżurnych Amelki i Doroty.. Al-fabet to inaczej abecadło.. z chomika zielony_kot_.. Played .Zeszyt Czytanie ze zrozumieniem dla klasy 6 to publikacja wspomagająca naukę i przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego oraz stanowiąca niezbędną pomoc w trenowaniu umiejętności rozumienia różnego rodzaju tekstów.. A ty skończyłaś podlewać kwiaty?. Zadaj pytania przed czytaniem.. Kura czule namawia: - Chodź, to Cię wysiedzę.. To uzupełniająca pora roku na styku zimy i wiosny.. Mimo że pochodzi ł ze zwyk łej rodziny, by ł bardzo wyj ątkowym dzieckiem.. - Ale tu bałagan!. Maria Skłodowska była: a/ jedynaczką b/ miała dwójkę rodzeństwa c/ miała trzech braci d/ miała czworo rodzeństwa 7.. Wręczmy uczniom tekst z kilkoma prostymi pytaniami, na które mają znaleźć odpowiedź..

Czytanie ze zrozumieniem klasa 6.

Zestaw ćwiczeń kształtujących u dziecka umiejętność rozumienia czytanego tekstu.. Swoje odpowiedzi zapisuj czytelnie i dokładnie.edukacja specjalna Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Logopedia Polski Rozwijanie komunikacji czasowniki Czytanie Czytanie ze zrozumieniem Jedzenie Polska złotego wieku-powtórzenie klasa 6 TeleturniejKlasa VI Woda-czy wystarczy dla wszystkich Paruje z oceanów, opada na lądy i rzekami powraca do mórz-woda, zdawałoby się niewyczerpalne bogactwo.. - Dorotko, wytarłaś już tablicę?. Przeczytaj uważnie tekst, a następnie odpowiedź na pytania zaznaczając właściwą odpowiedź.. Podkreślone wyrazy napisz z podziałem na sylaby.. Po rozwiązaniu proszę prace odesłać : Czytanie ze zrozumieniem - kl. IV "Chatka Puchatka"Angielskie teksty do czytania.. Powoli topnieje lód i śnieg.. Tylko 2,5% zasobów wody na ziemi to woda słodka, w większości uwięziona w lodach polarnych i śniegu.. "Wycieczka do stolicy" Zbliżał się chłodny, deszczowy i ponury październik.KLASA IV.. Składają się z tekstu bazowego - czyli ciekawych artykułów, dialogów czy .• Zrozumienie tekstu, ujęcie w planie najważniejszych wydarzeń we właściwej kolejności - 1p.. W polskim alfabecie mamy 32 litery.. My family.Czytanie ze zrozumieniem dla kl. 2 szkoły podstawowej.. Dzień był już jasny, kiedy Ania obudziła się i siadłszy na łóżku, spojrzała nieprzytomnie w okno..

Czytanie ze zrozumieniem klasa 6 DRAFT.

z chomika zielony_kot_.. Przekształć fragment wyróżnionego kursywą dialogu w mowę zależną.. Dobrym pomysłem jest tutaj zadanie np. 3 pytań, na które odpowiedź znajduje się w .. 24 teksty oraz powiązane z nimi zadania usprawniają kompetencje czytelnicze uczniów, wspomagają rozwój logicznego myślenia, pamięci oraz uczą poprawnego budowania wypowiedzi.. W podręczniku dla klasy 6 "Jutro pójdę w świat "(WSiP) znajduje się tekst , który wykorzystałam w teście czytania ze zrozumieniem.. Tutaj możesz zapoznać się z ćwiczeniami, które poprawią Twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem w języku angielskim.. Publikacja powstała w oparciu o wiersze lubianej przez dzieci krakowskiej poetki Ewy Stadtmüller.. Płynął przez nie strumień wesołych promieni słonecznych, a poza nimi coś niezmiernie lekkiego i białego powiewało ku błękitnemu niebu.Test czytania ze zrozumieniem klasa szósta - przep is na frytki .doc.. Jej szkoła jest mała, niska, ale ładna.. Każdy z nich składa się z ciekawego tekstu bazowego - czy to krótkiego artykułu, czy dialogu .Ogólnopolski Sprawdzian Czytania ze Zrozumieniem "Rozumiem to, co czytam.. poruszanymi na lekcji.. Muszę tylko odstawić konewkę na miejsce.. Do polskiego alfabetu nie zaliczamy liter: Q, V i X.. "Pyszny poczęstunek" Kiedy Tomek przyjechał do Oli, dzieci postanowiły, że przygotują razem kolację dla rodziców Oli..

POLECENIA DO TEKSTU ITeksty do czytania ze zrozumieniem - klasa 3.

Do klasy weszła pani i powiedziała, że ma dla nas niespodziankę.. Dawno, dawno temu, kiedy na ziemi panował Zeus, a ludzie walczyli ze sobą, na Krecie urodził się chłopiec o imieniu Mars.. Z dostępnych zasobów słodkiej wody tylko 0,6 procent ma znaczenie użytkowe.a) chciała udowodnić, że jest odważna b) miała ochotę na jabłka c) nudziła się 5.. Postać Marii na ołtarzu A/ wyraża cierpienie B/ pozbawiona jest cierpienia C/ wyobraża mękę śmierci D/ pozbawiona jest dramatyzmu 8.. Musimy szybko uporządkować książki, żeby zdążyć przed dzwonkiem na lekcje.. • Zastosowanie równoważnika zdania -1p.. Fizyka i chemia:Kochani, przed Wami czytanie ze zrozumieniem i kilka pytań związanych z tekstem.. Poniższe czytanki są przeznaczone dla osób początkujących.. Tematem ołtarza są sceny: A/ świeckie B/ mitologiczne C/ biblijne D/ różne 7.. Alfabet służy do zapisu języka polskiego.. "Poranek na Zielonym Wzgórzu".. Materiał został podzielony na trzy bloki tematyczne: bajki, legendy, świat zwierząt.1.. A ono ucieka za miedzę, Kładzie się na grządkę pustą I oświadcza, że będzie kapustą.. "Czytanie ze zrozumieniem" to ćwiczenia skierowane do uczniów 2 klasy.. Zaczyna się przedwiośnie.. Witaj w sekcji czytania!. Zabraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy, drugie śniadanie i poszliśmy.Jeżeli poszukiwałeś prostych tekstów do ćwiczenia czytania po niemiecku ze zrozumieniem, trafiłeś w najlepsze możliwe miejsce.. Mama kupiła Kasi nowy tornister.. Zwróćcie uwagę, że klasa IV ma inny fragment, V inny.. Spośród rodzeństwa była: a/ najstarsza b/ średnia c/ najmłodsza d/ druga z kolei 8.. Cykl "Reading Comprehension" nie tylko poszerzy zakres Twojego słownictwa, ale także pokaże Ci w jaki sposób nowo poznane wyrażenia zastosować w praktyce.. Maria na ołtarzu jest: A/ młodą dziewczyną B/ dojrzałą kobietą C/ starszą kobietą, bo umiera D/ tekst tego nie mówi 9.Klasa…………………………… 1.. Kura powiada: - Nie chodź na ulicę,6.. Przeczytaj dokładnie tekst oraz polecenia.. Najprostszym ćwiczeniem pomagającym uczyć się czytania ze zrozumieniem jest zadanie pytań do tekstu przed jego czytaniem.. To był piękny, wiosenny dzień.. Ogłosiła nam, że dzisiejsze lekcje odbędą się w ogrodzie szkolnym.. Publikacja zawiera 12 tekstów do czytania dostosowanych do wiedzy i umiejętności uczniów klasy 6.Czytaj: Lektury szkolne klasa 1-3 w roku szkolnym 2019/2020.. Zastanawiaj się nad każdą odpowiedzią.. Ula nie dołączyła do grupy, bo; a) bała się, że ktoś ich przyłapie b) czuła się zmęczona c) potępiała ten czyn 7.KLASA 5., 6.. Zima nas już opuszcza.. Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedź na pytania zaznaczając krzyżykiem właściwą odpowiedź..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt