Zakończenie lektury o psie który jeżdził koleją

Pobierz

Zwierzę przypomina mieszańca owczarka i szpica.O PSIE, KTÓRY JEZDZIŁ KOLEJĄ - ROMAN PISARSKI - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. 3) Kto nazwał psa Lampo?Opowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie .łączy je ze sobą kolej.. Pewnego dnia na stacji Marittima w środkowychO psie, który jeździł koleją w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest: Q. Odwiedź mnie na Facebooku: psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - opracowanieStreszczenie: w tle: Buddy by Bensound () na .- lektura R. Pisarskiego O psie, który jeździł koleją, - podręczniki i zeszyty, - karty pracy dla poszczególnych grup i dla uczniów, - mapa Europy, - mapki Włoch dla każdego ucznia, - krzyżówka dla każdego ucznia Przebieg lekcji: 1.. 2011-10-16 20:17:42 Jakie macie pomysły na inne zakończenie książki O psie który, jeździł koleją ?. Zawiadowca stacji zauważa, że z ostatniego wagonu wyskakuje pies.. odpowiedział (a) 14.12.2009 o 17:47. dalmatyńczyk ?. Autor opowiada nam historię o ludziach i o psie, który podróżował sam pociąga-mi po całych Włoszech..

Czy lubicie książke ,,o psie który jeździł koleją" ?

Ja wpisałam w Kto wymyśli szczęśliwe zakończenie do lektury "O psie który jeździł koleją" I tam to masz.Prosta animacja na projekt z grafikiO psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Akcja utworu rozgrywa się we Włoszech, w miejscowości Marittima.. Jedną z najwspanialszych jest książka Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją".. Klasa 3 edukacja wczesnoszkolna.. Postacie drugoplanowe: zawiadowca, dzieci zawiadowcy, kucharz z pociągu ekspresowego, dwoje staruszków, naczelnik dyrekcji kolei, wuj zawiadowcyO psie, który jeździł koleją - streszczenie.. Pamiętam jakie wrażenie na mnie wywarła, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką, chyba nawet się .O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - streszczenieHistoria niesamowitego psa o imieniu Lampo, który podróżował koleją.. Historia psa - podróżnika, który uratował przed tragiczną śmiercią córeczkę swojego opiekuna, sam przy tym ginąc, do dzisiaj wzrusza i wyciska łzy w oczach.. Opis fabuły.. Odpowiedz.. Skomentuj.. Udostępnij.. admin, śr., 11/12/2008 - 17:38.. Pewnego lipcowego dnia na stację wjeżdża pociąg z Turynu do Rzymu..

2012-02-06 17:47:23 O psie który jeździł koleją .?

Rozwiązania (2) Autor: tomdemolka.. "O psie, który jeździł koleją", zapamięta ją na całe życie!. Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstów.. Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które natychmiast zaprzyjaźniają .Opowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie podstawówki.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Recenzja książki O psie, który jeździł koleją.. • Właściwie odnosić się w stosunku do zwierząt.. Przyjaźń to główny wątek utworu.. Jak nazywa się miejscowość, w której na stacji kolejowej toczy się akcja: Q.. Wykonaj test sprawdzający z lektury "Pies, który jeździł koleją" i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz losy głównego bohatera i ludzi, których spotykał na swojej drodze.1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści.Chcesz wesprzeć rozwój kanału?.

Wasi rodzice z ...Jakie może być inne zakończenie lektury "O psie który jeździł koleją"?

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.Zobacz 9 odpowiedzi na pytanie: Jakie może być inne zakończenie lektury "O psie który jeździł koleją"?jakie możę być inne zakończenie lektury "o psie który jeżdził koleją"?. I. Włochy porównane do buta z wielką cholewą ze względu na kształt jaki przyjmują na mapie.. W jakim kraju europejskim toczy się akcja książki: Q. Marta.G 3 lata temu.. Podział klasy na 2 grupy.. Plan wydarzeń "O psie, który jeździł koleją"- R. Pisarskiego Połącz w pary.. wg Elamankiewicz.. Opis pięknych włoskich miasteczek i .• Samodzielnie ułożyć inne zakończenie opowieści o Lampo.. 2012-06-13 14:05:57O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Kto raz przeczyta książkę Romana Pisarskiego p.t.. Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. Bohater książki to: ?. Podstawówka kojarzy mi się z wieloma lekturami, jednymi lepszymi, innymi gorszymi.. W jakiej miejscowości mieszkał zawiadowca:Postacie z lektury "O psie, który jeździł koleją" Wisielec.. Rozwiązanie indywidualne krzyżówki - hasło Pisarski 2.O psie, który jeździł koleją - Motyw przyjaźni..

2011-03-16 19:21:30 Mam dla was test o psie który jeździł koleją ,potrafisz?

Komu pani ze szkoły też to kazała zrobić jako (jeden z wielu) test z lektury?. Jest to też opowieść o wiel-kiej przyjaźni i choć jest dziwna, autor przekonuje nas, że wydarzyła się naprawdę.. wg Iwonarutkowska0.Pysiunia Pysiaczek.. 2. dodano: 2012-05-28 15 .OpisJakie może być inne zakończenie lektury "O psie który jeździł koleją "?. O psie, który jeździł koleją Biblioteka SP Kowalewo Teleturniej.. Wydawnictwo: Biuro Wydawnicze "RUCH" Rok wydania: 1967 Główny bohater: pies Lampo.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. 2010-04-14 15:37:57 Załóż nowy klubNowe zakończenie historii Lampo.. Pokaż wszystkie pytania.. Zawiadowcę stacji i śmiesznego kundelka łączy niezwykły związek.. Wydarzenia przedstawione w utworze rozgrywają się we Włoszech.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).O psie, który jeździł koleją - streszczenie, plan wydarzeń.. bokser1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Lampo od pierwszego momentu wzbudził zainteresowanie i sympatię kolejarza.. Jak zawiadowca nazwał psa: Q.. Autor: tomdemolka, 2012-05-28 15:31:59 Dodaj do: jakie możę być inne zakończenie lektury "o psie który jeżdził koleją"?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt